Yeni nesil moda yönünü rahatlığa çevirdi. Spor giyimi gündelik yaşama adapte eden moda evleri, moda oyununun kurallarını yeniledi .

Spor giyim, sunduğu konfor ve fonksiyonellik ile, sağlığını kaybettiğini anlayan ve bilinçlenmiş, spor yapan insanlarla altın çağını yaşıyor. Markette, sinemada, kafelerde, spor giyimli günlük yaşamını devam ettiren bayanları ve erkekleri çokça görmeye başlamışsınızdır. Bu sürecin, temelinde, çeşitli sağlık problemleri yaşamaya başlayan, metropol insanının, artık sporu gündelik yaşamına entegre etmesi geliyor.

Spor salonunda sosyalleşen ve toplu olarak spor yapanlar, aynı zamanda tarz görünmek ve çevresinin dikkatini çekmek istiyor. Spor sonrası günün devamında ayni rahatlığı ve konforu devam ettirme arzusuda bu yeni yaşam tarzına geçişi hızlandırdı.
Denimlerin yerini spor taytlar ve tişörtler, yüksek topukluların ve brogue’ların yerini sneakerlar aldı.

Açıkçası bu akımın, uzun sürmeyeceğini ve bu sert geçişin sonrasında, taşların yerine oturacağını düşünüyorum. Spor giyim, yeniden kendi sınırlarına döndüğünde ve bu oyunun kartları yeniden dağıtıldığında, firmaları yeni savaşlar bekliyor olacak. Bunlardan biriside, giyilebilir teknolojik kıyafetler olacak. Bu alanda, yatırımlarını yoğunlaştıran firmalar, uzun vadede kazançlı çıkacaktır.